?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Moje pasje vol. 1 - eRepublik

Większość z was zapewne mniej lub bardziej słyszała ode mnie o słynnym "erepie". Większość z was, nie ma ochoty o nim słyszeć nigdy więcej :D Niemniej jednak, ku waszej niezmiernej radości, w ramach tego cyklu (który, nawiasem mówiąc planowany jest od lutego, ale co tam :D), eRepublik zostanie opisane raz jeszcze.

Czym jest eRepublik? Radosną grą przeglądarkową, w której minimalna aktywność gracza ogranicza się do kliknięcia "work", "train", 5x "fight", zaś później "heal", oraz kupienia chlebka na dany dzień. Jeżeli gracz ma ochotę wyjść poza minimalne minimum, może jeszcze poczytać spam w prasie :D

So, what's the big deal? Ano, big deal zaczyna się, gdy zdecydujesz się wyjść poza ramy tak zwanego "dwuklika" i zacząć grać aktywnie. I nie jest to takie proste, bo sama mechanika gry nie pozwala na o wiele większą aktywność, o nie! Co prawda, można jeszcze mieć gazetkę i firmę, ale to jest raczej coś, co polecałabym w trzeciej kolejności, albowiem prowadzenie firmy nie jest tak łatwe, jak by się wydawało, a bez kroku drugiego prowadzenie gazetki oznacza spam w krystalicznie czystej postaci.

Czym jest więc krok 2? Krok drugi, kochani moi, to IRC. Bowiem, z uwagi na rażącą ubogość mechaniki gry, 3/4 życia w erepie odbywa się właśnie na IRCu. Moim milowym krokiem, było złożenie podania o przyjęcie do Polskiej Organizacji Wojskowej. Podania, które zostało przyjęte. I tak oto, zostałam POWkiem. I pierwszy raz weszłam na IRCa. I odrazu gra spodobała mi się o wiele bardziej. I choć prawie codziennie, udowadniam sama sobie, że jak chodzi o erepa w dalszym ciągu jestem dyletantką, a tajników zaawansowanej obsługi irca nie nauczę się chyba nigdy, to dziś, po ponad pół roku, jestem vice w zarządzie POWu, a także jestem jedną z dowódczyń oddziału w Wojsku Polskim. A ostatnio wbiłam najwyższą możliwą rangę wojskową - feldmarszałka. I z przerażonym zaciekawieniem oczekuję na tak zwaną v2 - nową wersję eRepublik, znacznie rozbudowaną i unowocześnioną. Ale to, jak "bóg da, a kurczak pozwoli", jak mówi się w kręgach erepowych :)

Polska w eRepie? Polska w eRepie jest mocarstwem. Jak spojrzycie sobie tu ( http://www.egobba.de/ ), na mapę eŚwiata (na początku, dla porównania wyświetlane są rzeczywiste państwa), zobaczycie, że Polska jest jakby większa :D A weźmy pod uwagę, że mapa ta nie pokazuje rzeczywistej potęgi kraju - część mniej ważnych dla nas regionów, zostało taktycznie przekazanych eHiszpanii, ponieważ przeciwko ePolsce trwa obecnie dość duża wojna :D Którą wygrywamy! Dodatkowo, dzięki ostatniemu baby boomowi, ePolska jest także najliczniejszym państwem w eRepie!

A polityka? Ona jedna jest prawie identyczna z tą rzeczywistą. Wszechobecny flame i kłótnie. Ale to już chyba nasza polska cecha narodowa :D

Hm... Notka pisana w połowie marca. Sporo się już pozmieniało. Ale co tam :D

Dla mega zainteresowanych: www.erepublik.com
Dla chcących mi pomóc: http://www.erepublik.com/en/referrer/Falka1990

***

Zainteresowanym ostatnimi wydarzeniami polecam lekturę: http://nieplaczepokaczynskim.pl/

Comments

( 1 comment — Leave a comment )
dextella
Apr. 15th, 2010 05:20 pm (UTC)
o siema heniu napisałaś o erepie xD erep mi struktury cio przypomina strasznie xD spooky
( 1 comment — Leave a comment )

Profile

falka
faleczka
Katarzyna

Latest Month

October 2012
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031